Orhideja sa žutim lišćem će odmah oživjeti: 0va ishrana će vam je garantovano sačuvati

Orhideja sa žutim lišćem će odmah oživjeti: 0va ishrana će vam je garantovano sačuvati

U ovom članku ćete naučiti kako očuvati i pomladiti orhideju koja je požutjela, a da biste spasili svoju orhideju, slijedite ove jednostavne korake. Vraćanje vaše orhideje u svoje prijašnje stanje je jednostavan proces koji se može lako postići.

Gljivična bolest je često glavni uzrok žutjenja orhideja, a orhideja brzo postaje žuta i propada zbog gljivične infekcije i da biste spriječili širenje gljivične bolesti, preporučuje se da orhideju ne zalijevate tjedan dana.

Prvi korak je uklanjanje svih žutih listova, te koristite mljeveni cimet kao dodatak vašoj rutini za najbolje rezultate, a preporuča se nanijeti obilno cimetovog praha na zahvaćeno područje. Nakon primjene cimeta, suzdržite se od zalijevanja orhideje, pa zatim provjerite stanje korijena kako biste osigurali njihovo zdravlje.

Oštrim alatom uklonite sve pokvarene ili osušene korijene i prije upotrebe dezinficirajte alat temeljitim ispiranjem pod tekućom vodom. Nakon uklanjanja korijenja, ponovno koristite cimet za dezinfekciju orhideje.

U posudu stavite žlicu mljevenog cimeta i prelijte kipućom vodom, a ohladite otopinu cimeta prije uranjanja korijenja orhideje u nju.

Neka korijenje orhideje namoči u otopini cimeta 30 minuta i odaberite svježu posudu prave veličine, izbjegavajući prevelike. Stavite orhideju u lonac i prekrijte koru borovine, a dodajte mahovinu za zadržavanje vlage i održavanje korijena.

Postavite orhideju na odgovarajuće mjesto i pažljivo je zalijte preostalom vodom s cimetom, te je važno osigurati da orhideja dobije dovoljno svjetla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *