Ove stvari muškarci nikako ne žele čuti – čak ni od žene koju vole

Ove stvari muškarci nikako ne žele čuti – čak ni od žene koju vole

Iako su želje i potrebe ljudi slične, muškarci često izražavaju svoje emocije kroz djela umjesto kroz riječi, a Kada partner kaže “ne voliš me” i doda “da voliš, ne bi se tako ponašao”, često se osjećaju izgubljeni u razgovoru a evo i nekoliko situacija koje muškarci mogu doživjeti kao problematične ili zbunjujuće u komunikaciji:

Razgovor je neophodan – Kad muškarci čuju ovu frazu, često je tumače kao signal da nešto nije u redu, Čak i ako žena želi razgovarati o trivijalnim stvarima poput nabavke kućnog ljubimca ili planiranja odmora, ovakav ton može uzrokovati osjećaj krivnje kod muškaraca dok oni preferiraju direktnost i otvorenost bez dramatičnih uputa.

Kritika kroz usporedbe – Kada žena spominje ime nekog muškarca, bilo da se radi o kolegi, susjedu ili prijatelju, muškarci se mogu osjećati nesigurno i preusmjeriti pažnju na to zašto se taj muškarac stalno spominje i ima li on poseban značaj.

Generaliziranje – Muškarci često imaju problema s generalizacijama koje žene koriste u razgovoru, a kada žene koriste opće tvrdnje poput “ti uvijek” ili “nikada”, muškarci to mogu doživjeti kao optužbu i gubitak fokusa na stvarni problem.

Kritika prijateljstava – Muškarci često gledaju na prijateljstva kao na jednostavne odnose bazirane na zajedničkim aktivnostima i poštovanju, dok žene mogu gledati prijateljstva kroz prizmu emocionalne povezanosti. 

Raspitivanje o prošlim vezama – Prisjećanje na bivše ljubavne partnerice može uzrokovati ljubomoru i negativne usporedbe kod muškaraca i takve teme mogu izazvati nelagodu i potencijalno dovesti do sukoba.

Sukobi s majkom – Muškarci često izbjegavaju rješavanje sukoba između svoje partnerice i majke, jer su svjesni da će se neka strana osjećati oštećenom, a umjesto da se fokusiraju na prošlost, radije bi rješavali trenutne probleme.

Kontinuirano pominjanje prošlih problema – Muškarci mogu imati aversionu prema stalnom raspravama o prošlim problemima koji ne vode ka rješenju i takvo ponašanje mogu vidjeti kao bespotrebno ponavljanje koje ne doprinosi stvarnom napretku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *