Stari savjet kako se zauvijek riješiti plijesni na zidovima u stanu: Nestat će i nikada se više neće pojaviti

Stari savjet kako se zauvijek riješiti plijesni na zidovima u stanu: Nestat će i nikada se više neće pojaviti

Plijesan je čest problem koji se može pojaviti na različitim površinama u kući, pogotovo u uvjetima visoke vlage ili curenja vode. Evo detaljnijih informacija i koraka za uklanjanje plijesni, kao i preventivne mjere koje možete poduzeti:

Alergena plijesan: Ova vrsta plijesni može se sigurno ukloniti korištenjem proizvoda za dezinfekciju.

Patogena plijesan: Za manje kolonije može se koristiti dezinficijens, dok veće zahtijevaju profesionalni tretman.

Otrovna plijesan: Uvijek zahtijeva profesionalni tretman radi sigurnosti i potrebnog zbrinjavanja materijala.

Znakovi Problema s Plijesni: Osjećate miris plijesni, Postoji curenje vode ili vlaga na zidovima, Zidovi su mekani ili vlažni na dodir, Prostorije s lošom ventilacijom sklonije su nakupljanju vlage.

Potrebna Oprema i Sredstva za Uklanjanje Plijesni

– Zaštitne rukavice
– Zaštitne naočale
– Zaštitna maska za lice
– Ljestve
– Plastična kanta
– Spužva
– Krpa od mikrovlakana
– Mjerne čašice
– Boca s raspršivačem
– Četkica s mekim vlaknima
– Potrebna sredstva poput izbjeljivača na bazi klora, tekućine za pranje posuđa, vodikovog peroksida, destiliranog bijelog octa

Pomiješajte u plastičnoj kanti jedan dio tekućine za pranje posuđa, deset dijelova izbjeljivača i dvadeset dijelova vode. Za manje površine možete koristiti bočicu s raspršivačem s otopinom koja se sastoji od jedne žlice tekućine za pranje posuđa, pola šalice izbjeljivača i jedne šalice tople vode.

Nosite staru odjeću, zaštitne rukavice, naočale i masku za lice, a osigurajte dobru ventilaciju otvaranjem prozora ili upaljivanjem ventilatora.

Primjena otopine: Nanesite otopinu na zaraženu površinu koristeći bočicu s raspršivačem ili spužvu, počnite nanositi odozdo prema gore, a površina treba biti dobro natopljena, ali ne prenatopljena.

Ne brišite otopinu, već je ostavite da se osuši na zraku, a nakon potpunog sušenja, provjerite ima li preostalih mrlja, a ako su prisutne tamne mrlje, ponovite postupak s novom smjesom s klorom.

Popravite curenja vode, pipe i krovove, a poboljšajte cirkulaciju zraka u domu i koristite odvlaživače, a postavite barijere za vlagu u podrumima i drugim prostorijama sklonim vlagi, redovito čistite prostorije koje su sklonije razvoju plijesni, kao što su kupaonica, praonica rublja i kuhinja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *