Više detalja o simptomima upale uha i metodama za njihovu prevenciju možete pronaći ovdje. Od vitalne je važnosti naglasiti važnost traženja liječničkog savjeta od zdravstvenog radnika kada se radi o bilo kakvim zdravstvenim problemima.
Na koži se može pojaviti neugodan osjećaj škakljanja ili bockanja, a ako se ne riješi, ono što se u početku čini kao benigni svrbež unutar ušnog kanala može eskalirati u značajniji problem. I vanjska i unutarnja područja ušiju mogu imati crvenkastu nijansu, počevši s blagim crvenilom unutarnjeg ušnog kanala. Kako se situacija pogoršava, crvenilo i otok mogu postati izraženiji, šireći se izvan granica uha.
U početku se može doživjeti osjećaj nelagode ili fizičke boli, osobito unutar uha nakon bilo kakve manipulacije ušnim kanalom ili kada se vrši pritisak na tragus. Kako vrijeme bude odmicalo, mogli biste postati svjesni osjećaja punoće u ušima. U ozbiljnijim slučajevima, ova se nelagoda može proširiti na lice, vrat ili jednu stranu glave. Dok se iscjedak bez mirisa u početku može činiti manjim problemom, sličnim drugim simptomima, može se pojačati kako infekcija napreduje.